Перейти до вмісту

Стадіони Екстракляси 2026/27: місткість, ціни на квитки, відвідуваність і виторг у день матчу

42 771 місце на «Тарчинські Арені» у Вроцлаві, 5 500 на стадіоні «Ракува» у Ченстохові – майже восьмикратна різниця між двома клубами однієї ліги. Екстракляса 2026/27 – це 18 клубів на 17 дуже різних стадіонах, з такими ж великими розбіжностями в цінах на квитки, відвідуваності та грошах, які клуб реально заробляє в день матчу. Це не порадник з прогнозів (його шукайте в нашому гіді зі ставок на Екстраклясу (польською)), а добірка даних: місткості, офіційних клубних цінників, відвідуваності завершеного сезону 2025/26 та нашої оцінки виторгу в день матчу, порахованої за прозорою формулою й чітко позначеної як редакційна оцінка. Склад ліги на сезон 2026/27 ми перевірили на ekstraklasa.org: путівки до елітного дивізіону здобули «Вісла» (Краків), «Шльонськ» (Вроцлав) та «Вєчиста» (Краків). Дані зібрано 25 вересня 2026 року, а 6 жовтня 2026 року ми повторно перевірили частину місткостей і цін на офіційних сайтах клубів, а також усю відвідуваність і виторг ліги за звітом Grant Thornton; повний список джерел і дат доступу – у розділі наприкінці.

Оновлено: 6 жовтня 2026 року. Місткості та ціни на квитки стосуються сезону 2026/27, відвідуваність і виторг – сезону 2025/26. Зведення у форматі CSV (назви стовпців польською): завантажити дані (CSV).

Найважливіші цифри

Найбільший стадіон ліги 42 771 місце, «Тарчинські Арена Вроцлав» (дані оператора); «Енеа Стадіон» у Познані: 41 609 за даними клубу, 42 837 за даними stadiony.net
Найменший стадіон ліги 5 500 місць, «Ракув» (Ченстохова) – менш як 13% від найбільшого
Різниця між двома найбільшими 1 162 місця на користь Вроцлава (за даними клубу з Познані); за stadiony.net Познань випереджає на 66 місць
Найвища середня відвідуваність 2025/26 31 065 глядачів, «Лех» (Познань) (середня по лізі – 13 577)
Найвища заповнюваність трибун 2025/26 97,2%, «Ракув» (Ченстохова); другий – «Відзев» (Лодзь) – 95,8%
Квиток повної вартості на стандартний матч від 25 до 99 зл («Вєчиста» (Краків), «Мотор» (Люблін)); медіана нижньої ціни – 45 зл
Виторг ліги з дня матчу в сезоні 2025/26 278,1 млн зл (+63,5 млн зл порівняно з попереднім роком; Grant Thornton, 18 клубів сезону)

Який стадіон Екстракляси найбільший?

«Тарчинські Арена Вроцлав»: 42 771 місце за даними оператора. Одразу за нею «Енеа Стадіон» у Познані: 41 609 місць за даними клубу, а за stadiony.net – 42 837, тож порядок залежить від джерела (різниця в 66 місць).

Понад 40 тисяч місць мають лише два стадіони ліги: «Тарчинські Арена Вроцлав» (42 771) і «Енеа Стадіон» у Познані (41 609 за даними клубу; stadiony.net і stadiumdb.com подають 42 837). Це або 1 162 місця переваги Вроцлава, або 66 місць переваги Познані – залежно від того, якому числу вірити; наводимо обидва. На іншому полюсі – «Ракув»: 5 500 місць – це менш ніж 13% місткості «Тарчинські Арени» і найменше значення в усій Екстраклясі. «П’яст» (9 736) – другий найменший стадіон і, як і «Ракув», теж нижче 10 тисяч місць – це єдині два такі об’єкти в лізі. «Вєчиста» – окремий випадок: формально грає на третьому за величиною об’єкті ліги (33 130), але це не її власний стадіон. Її реальна арена на вул. Халупніка вміщує лише близько 1 500 місць і не відповідає ліцензійним вимогам навіть 1 ліги.

Стадіони Екстракляси 2026/27: місткість клуб за клубом

«Вєчиста» (Краків) не має власного стадіону, який відповідає ліцензійним вимогам Екстракляси. Її об’єкт на вул. Халупніка вміщує близько 1 500 глядачів і відповідає вимогам щонайбільше третього рівня розіграшу (stadiony.net). У сезоні 2025/26, у 1 лізі, клуб грав переважно на орендованому «АрселорМіттал Парку» в Сосновці, а на стадіоні ім. Г. Реймана, домашній арені «Вісли» (Краків), провів дербі з «Віслою» (31 813 глядачів) і бараж за підвищення в класі: півфінал з «Полонією» (Варшава, близько 7 000 глядачів) та фінал з «Хробрим» (Глогув). На сезон 2026/27 Апеляційна комісія з ліцензування клубів ПЗПН надала «Вєчистій» ліцензію Екстракляси з «правовим та інфраструктурним наглядом» і визначила домашні матчі на Міському стадіоні в Кракові на вул. Реймонта 20, тобто на арені «Вісли» (sport.interia.pl).

Місткості наводимо за офіційними сайтами клубів і стадіонів, звіривши їх із даними stadiony.net та Вікіпедії там, де джерела розходилися на кілька десятків–кілька сотень місць – типово для стадіонів з окремим пулом VIP-місць і сектором для гостей. 6 жовтня 2026 року ми звірили дані з офіційними сайтами шести клубів: місткості «Погоні» (21 163), «Мотора» (15 247), «Відзева» (18 008), «Вісли» (Плоцьк) (15 004) і «Шльонська» (42 771, оператор «Тарчинські Арени») збігаються з таблицею, а «Лех» вказує 41 609 місць замість 42 837 – тому це число виправлено.

Клуб Стадіон Місто Місткість
Краковія стадіон ім. Юзефа Пілсудського Краків 15 016
ГКС (Катовиці) «Арена Катовиці» Катовиці 15 048 (відкрита 30.03.2025)
«Гурнік» (Забже) «Арена Забже» (стадіон ім. Ернеста Поля) Забже 28 499 (з липня 2026)
«Ягеллонія» (Білосток) Міський стадіон («Хортен Арена») Білосток 22 372 (відкритий 2014)
«Корона» (Кельце) Міський стадіон («Ексбуд Арена») Кельце 15 122 (pl.wikipedia; stadiony.net подає 15 186)
«Лех» (Познань) «Енеа Стадіон» Познань 41 609 (за даними клубу; stadiony.net і stadiumdb.com подають 42 837)
«Легія» (Варшава) стадіон Війська Польського ім. маршала Ю. Пілсудського Варшава 31 103 (відкритий 2010/2011)
«Мотор» (Люблін) «Мотор Люблін Арена» Люблін 15 247
«П’яст» (Гливиці) Міський стадіон ім. Пйотра Вечорека Гливиці 9 736 (відкритий 2011)
«Погонь» (Щецин) стадіон ім. Флоріана Кригера Щецин 21 163
«Радом’як» (Радом) стадіон ім. братів Чахорів Радом 13 982
«Ракув» (Ченстохова) Міський футбольний стадіон «Ракува» Ченстохова 5 500
«Шльонськ» (Вроцлав) «Тарчинські Арена Вроцлав» Вроцлав 42 771
«Відзев» (Лодзь) Міський стадіон «Відзева» Лодзь 18 008
«Вєчиста» (Краків) грає як господар на стадіоні ім. Г. Реймана (арена «Вісли», Краків); власний стадіон – вул. Халупніка, близько 1 500 місць, не відповідає ліцензійним вимогам Краків 33 130 (місткість стадіону-господаря на сезон 2026/27)
«Вісла» (Краків) Міський стадіон ім. Генрика Реймана Краків 33 130
«Вісла» (Плоцьк) «ORLEN Стадіон» ім. Казімєжа Гурського Плоцьк 15 004
«Заглембє» (Любін) «KGHM Заглембє Арена» Любін 16 086

Скільки коштує квиток на матч Екстракляси?

Квиток повної вартості на стандартний матч коштує від 25 зл («Вєчиста» (Краків)) до 99 зл («Мотор» (Люблін), без матчів Premium). Медіана нижньої ціни у 17 клубах – 45 зл, верхньої – 68 зл. «Легія» не публікує постійного цінника.

Діапазони стосуються звичайного матчу чемпіонату: квиток повної вартості, без знижок і без VIP/хоспіталіті-пропозицій, за офіційними сайтами клубів або квитковими системами, з датою перевірки (п’ять клубів ми перевірили повторно 6 жовтня 2026 року: «Лех», ГКС (Катовиці), «Шльонськ», «Радом’як» і «Заглембє»). Багато клубів диференціюють ціни за категоріями матчів, наприклад, дорожчі матчі з лідерами таблиці – у таких випадках наводимо діапазон для базової категорії. Частина клубів публікує цінник лише як зображення; тоді ми зчитували ціни вручну з графічного файлу і позначаємо це в таблиці. «Легія» не має єдиного постійного цінника на разові квитки, тому для неї ми не рахуємо оцінку виторгу.

Клуб Квиток повної вартості, стандартний матч Дата перевірки
Краковія 34–69 зл (трибуни D–F3/F4, категорія C, без картки вболівальника; цінник із графіки клубу) 2026-09-25
ГКС (Катовиці) 39–59 зл (трибуна Полудне/Пулноц–Заход; +5 зл у день матчу) 2026-10-06
«Гурнік» (Забже) 44–68 зл (трибуни Торсіда–Strefa I, дані із сайту без маркетингових згод; цінник із графіки клубу) 2026-09-25
«Ягеллонія» (Білосток) 53–68 зл (трибуни Ultra/Rodzinny-Łuk–Prosta, звичайна ціна; цінник із графіки клубу) 2026-09-25
«Корона» (Кельце) 55–68 зл (зона II–зона I; за даними echodnia.eu) 2026-09-25
«Лех» (Познань) 55–80 зл (зона B–A, матч з «Короною» 18.10.2026; від півночі в день матчу +10 зл; матчі вищого рівня дорожчі, наприклад з «Віслою» (Краків) 90–120 зл) 2026-10-06
«Легія» (Варшава) немає опублікованого постійного цінника на разові квитки 2026-09-25
«Мотор» (Люблін) 57–99 зл (без матчів категорії Premium) 2026-09-25
«П’яст» (Гливиці) 45 зл (сектори C/D/K/L/M/N/T/U та O/P/R/S; цінник із графіки клубу) 2026-09-25
«Погонь» (Щецин) 55–90 зл (категорія 1, трибуна Ultras–Prosta+, без VIP) 2026-09-25
«Радом’як» (Радом) 35–65 зл (категорія IV–I, без матчів Premium) 2026-10-06
«Ракув» (Ченстохова) 43–76 зл (Млин–Trybuna Kryta; за даними sportyslaskie.pl) 2026-09-25
«Шльонськ» (Вроцлав) 45–65 зл (трибуна B/D/сімейна–A/C Premium, онлайн-ціна; +5 зл на матчі з «Легією», «Лехом», «Гурніком» і «Віслою» (Краків)) 2026-10-06
«Відзев» (Лодзь) 60–76 зл (категорія C, найдешевша категорія матчу; категорія A до 110 зл) 2026-09-25
«Вєчиста» (Краків) 25 зл (стандартний матч; 35 зл на матчі з «Лехом», «Легією», «Відзевом», «Віслою» (Краків), «Краковією» та «Гурніком») 2026-09-25
«Вісла» (Краків) 55–80 зл (стандартний матч, найдешевша зона–зона 1) 2026-09-25
«Вісла» (Плоцьк) 45–60 зл (трибуна B+D–A) 2026-09-25
«Заглембє» (Любін) 45–85 зл (сектор B1/B2/G–V1/V2, онлайн-купівля) 2026-10-06

Важливе юридичне зауваження: квитки на матчі Екстракляси є іменними. Згідно зі ст. 13 закону про безпеку масових заходів від 20 березня 2009 р., умовою купівлі є подання імені, прізвища та номера PESEL (а за його відсутності – виду, серії та номера документа, що посвідчує особу), і регламенти клубів зазвичай забороняють передавати квитки третім особам. Це також одна з причин, чому на Bukmacher na Topie ми не посилаємось на сервіси перепродажу квитків (SportsEvents365, StubHub, Viagogo та подібні): перепродаж квитків із прибутком у Польщі окремо заборонений (ст. 133 Кодексу про дрібні правопорушення).

Який клуб Екстракляси має найвищу відвідуваність?

«Лех» (Познань): у середньому 31 065 глядачів на матч чемпіонату в сезоні 2025/26, найбільше в лізі. Далі «Гурнік» (Забже) – 23 888 і «Легія» (Варшава) – 23 490. Середня по лізі – 13 577 глядачів, а всього на матчах чемпіонату було понад 4,15 млн.

«Вісла» (Краків) і «Шльонськ» (Вроцлав) грали сезон 2025/26 у Betclic 1 Liga, але на тих самих стадіонах, що й нині в Екстраклясі, тож їхня відвідуваність і заповнюваність повністю порівнянні. Для 15 клубів, які тоді грали в Екстраклясі, наводимо середню домашню відвідуваність того сезону (таблиця відвідуваності зі звіту Grant Thornton «Finansowa Ekstraklasa» на основі даних ПЗПН; для трійки лідерів збігається з ekstraklasa.org) та рівень заповнюваності трибун: наш власний розрахунок, середня відвідуваність поділена на місткість стадіону з таблиці вище (Grant Thornton рахує заповнюваність за власними місткостями, наприклад для «Леха» 75%, тож наші показники можуть відрізнятися на кілька відсоткових пунктів). «Вєчиста» (Краків) грала сезон 2025/26 переважно на орендованому «АрселорМіттал Парку» в Сосновці; лігове дербі з «Віслою» вона провела на Реймонта за 31 813 глядачів, що завищило її середній показник. Її минулосезонний результат (у середньому 2 641 глядач) неможливо осмислено перевести в заповнюваність 33-тисячного стадіону «Вісли», тому для неї ми не рахуємо показник заповнюваності.

Клуб Серед. відвідуваність 2025/26 Заповнюваність трибун
«Лех» (Познань) 31 065 74,7%
«Вісла» (Краків)* 27 046 (1 Ліга, той самий стадіон) 81,6%
«Гурнік» (Забже) 23 888 83,8%
«Легія» (Варшава) 23 490 75,5%
«Погонь» (Щецин) 18 017 85,1%
«Ягеллонія» (Білосток) 17 758 79,4%
«Відзев» (Лодзь) 17 243 95,8%
«Шльонськ» (Вроцлав)* 16 795 (1 Ліга, той самий стадіон) 39,3%
«Мотор» (Люблін) 12 251 80,4%
ГКС (Катовиці) 12 038 80,0%
Краковія 11 903 79,3%
«Корона» (Кельце) 11 731 77,6%
«Радом’як» (Радом) 9 921 (середня сезону: 7 913 до і 11 706 після відкриття 3-ї та 4-ї трибун 28.11.2025) 71,0% (середня сезону щодо нинішньої місткості 13 982; за Grant Thornton після відкриття повного стадіону – 84%)
«Вісла» (Плоцьк) 9 094 60,6%
«Заглембє» (Любін) 6 436 40,0%
«Ракув» (Ченстохова) 5 345 97,2%
«П’яст» (Гливиці) 4 907 50,4%
«Вєчиста» (Краків)* 2 641 (1 Ліга, інший, менший стадіон) не застосовується – інший об’єкт

*«Вісла» (Краків), «Шльонськ» (Вроцлав) і «Вєчиста» (Краків) підвищилися до Екстракляси з Betclic 1 Liga: їхні рядки показують відвідуваність сезону 2025/26 саме в тому чемпіонаті, а не в Екстраклясі.

Яким клубам найкраще вдається заповнити стадіон?

«Ракув» (Ченстохова): 97,2% заповнюваності (у середньому 5 345 глядачів за 5 500 місць). Другий – «Відзев» (Лодзь) – 95,8%, третій – «Погонь» (Щецин) – 85,1%. Найслабше виглядають «Шльонськ» (Вроцлав) – 39,3% (1 ліга) і «Заглембє» (Любін) – 40,0%.

«Ракув» має найвищу заповнюваність трибун у лізі: 97,2%, попри найменший стадіон. Клуб грає практично при аншлагу на кожному домашньому матчі, а одразу за ним – «Відзев» із 95,8%. На іншому полюсі: «Шльонськ» заповнював свій 42-тисячний стадіон менш ніж на 40%, а «Заглембє» – на 40,0%. Сам розмір трибун, отже, мало що каже про реальний інтерес: «Лех» має найвищу абсолютну відвідуваність у лізі (31 065), але це все одно «лише» 74,7% його власного стадіону (41 609 місць за даними клубу).

Скільки клуб Екстракляси заробляє на домашньому матчі?

Уся ліга заробила в день матчу сезону 2025/26 278,1 млн зл (Grant Thornton), найбільше «Лех» (61,9 млн зл) і «Легія» (61,6 млн зл). Наша оцінка надходжень лише від квитків на один матч – від бл. 0,22 млн зл («П’яст») до бл. 2,10 млн зл («Лех»).

Формула: середня відвідуваність (сезон 2025/26) × середина цінового діапазону стандартного квитка (сезон 2026/27) = оцінка виторгу з квитків на один матч чемпіонату.

Це редакційна оцінка, а не звітний фінансовий результат клубу, і вона має суттєві обмеження. Вона не враховує абонементи, що продаються зі знижкою, хоча значна частина глядачів на великих стадіонах – це абонементники, які заплатили менше за ціну разового квитка. Вона не враховує знижки для дітей, пенсіонерів і студентів, VIP- і хоспіталіті-входи, які зазвичай значно дорожчі й є важливою складовою реальних доходів, а також безкоштовні перепустки й акредитації, а відвідуваність і цінник взято з різних сезонів. Для «Легії», єдиного клубу без опублікованого цінника на разові квитки, ми не рахуємо оцінку: число з половинчастих даних було б здогадкою, а не оцінкою.

Клуб Серед. відвідуваність 2025/26 Середина цінника Оцінка на матч
«Лех» (Познань) 31 065 67,5 зл бл. 2,10 млн зл
«Вісла» (Краків) 27 046* 67,5 зл бл. 1,83 млн зл
«Гурнік» (Забже) 23 888 56 зл бл. 1,34 млн зл
«Погонь» (Щецин) 18 017 72,5 зл бл. 1,31 млн зл
«Відзев» (Лодзь) 17 243 68 зл бл. 1,17 млн зл
«Ягеллонія» (Білосток) 17 758 60,5 зл бл. 1,07 млн зл
«Мотор» (Люблін) 12 251 78 зл бл. 0,96 млн зл
«Шльонськ» (Вроцлав) 16 795* 55 зл бл. 0,92 млн зл
«Корона» (Кельце) 11 731 61,5 зл бл. 0,72 млн зл
Краковія 11 903 51,5 зл бл. 0,61 млн зл
ГКС (Катовиці) 12 038 49 зл бл. 0,59 млн зл
«Радом’як» (Радом) 9 921 50 зл бл. 0,50 млн зл
«Вісла» (Плоцьк) 9 094 52,5 зл бл. 0,48 млн зл
«Заглембє» (Любін) 6 436 65 зл бл. 0,42 млн зл
«Ракув» (Ченстохова) 5 345 59,5 зл бл. 0,32 млн зл
«П’яст» (Гливиці) 4 907 45 зл бл. 0,22 млн зл
«Вєчиста» (Краків) 2 641* 25 зл бл. 0,07 млн зл (дуже непевно – інша ліга, інший, набагато менший стадіон)

*Для «Вісли» (Краків), «Шльонська» (Вроцлав) і «Вєчистої» (Краків) відвідуваність – із сезону 2025/26 у Betclic 1 Liga (до підвищення в класі): реальна відвідуваність в Екстраклясі 2026/27 може від неї відрізнятися, у плюс або мінус.

278,1 млн зл – саме стільки в день матчу згенерувала вся ліга за даними звіту Grant Thornton «Finansowa Ekstraklasa» за сезон 2025/2026 (grantthornton.pl), рахуючи квитки, абонементи, кейтеринг і VIP разом, у всіх турнірах сезону, а не лише в чемпіонаті. Найбільше заробили «Лех» (61,9 млн зл) і «Легія» (61,6 млн зл), а далі: «Відзев» – 22,1 млн зл, «Погонь» – 21,3 млн зл, «Ягеллонія» – 20,3 млн зл, «Гурнік» – 17,5 млн зл, «Мотор» – 12,0 млн зл, «Ракув» – 8,4 млн зл, «Корона» – 6,8 млн зл, Краковія – 6,3 млн зл, «Радом’як» – 6,1 млн зл, ГКС – 5,2 млн зл, «Вісла» (Плоцьк) – 3,6 млн зл, «Заглембє» – 2,6 млн зл, «П’яст» – 1,6 млн зл; решта – приблизно 21 млн зл із 278,1 млн зл – припадає на три клуби, яких уже немає в лізі на сезон 2026/27: «Лехію» (Гданськ) (12,5), «Арку» (Гдиня) (7,3) і «Брук-Бет Термаліку» (Нєцеча) (1,2). Наші оцінки рахують виключно надходження з одного квитка на один стандартний матч чемпіонату за ціною з цінника: за задумом це значно вужче число і іншого характеру, ніж повний, цілосезонний виторг клубу з дня матчу, який включає ще й абонементи, кейтеринг, VIP та кубкові матчі, тож їх не варто прямо ототожнювати чи підсумовувати. Для порівняння, старіше видання такого звіту, доповідь Deloitte «Piłkarska Liga Finansowa» за сезон 2021/22, наводила для всієї ліги 102,6 млн зл, а для «Легії» – 36,3 млн зл: зіставлення з актуальним звітом Grant Thornton показує, як швидко за цей час зросли доходи з дня матчу.

Стадіони та категорії УЄФА

Категорія IV, найвища з чотирьох категорій УЄФА (I–IV), потрібна, наприклад, для півфіналу Ліги чемпіонів і, зокрема, визначає, матчі якого європейського рівня може приймати той чи інший стадіон. Серед клубів Екстракляси підтверджену категорію IV УЄФА мають, зокрема, стадіон Війська Польського («Легія», Варшава), Міський стадіон ім. Генрика Реймана («Вісла», Краків, а з цього сезону – також «Вєчиста», Краків, як господар), «Тарчинські Арена Вроцлав» («Шльонськ», Вроцлав) і «Енеа Стадіон» («Лех», Познань) – це перелік об’єктів, категорію яких ми фактично підтвердили за джерелами, а не закритий рейтинг усіх стадіонів ліги. Це не впливає напряму на спортивний результат, але показує, які об’єкти в лізі технічно готові до найвищого європейського рівня, незалежно від того, чи грає конкретний клуб зараз у єврокубках.

Що стадіон і відвідуваність означають для бюджету клубу

Навіть для клубу з повними трибунами на кожному матчі, як «Ракув», сам день матчу на стадіоні на 5 500 місць не може бути головною опорою бюджету. Виторг з дня матчу – лише одна з опор бюджету клубу Екстракляси, поряд із центральним пулом від телевізійних і маркетингових прав, який ділиться між 18 клубами за сталою формулою, та, для клубів, що грають у Європі, виплатами УЄФА. Саме центральний пул і, за вдалого сезону, єврокубки мають вирішальне значення. Про те, як саме ділиться центральний ліговий пул і звідки беруться найбільші гроші в польському футболі, ми пишемо в тексті «Екстракляса: як працюють гроші та формат розіграшу» (польською). Про ставки, які УЄФА виплачує за Лігу чемпіонів, Лігу Європи й Лігу конференцій, і про те, скільки насправді заробляють на Європі польські клуби, ми пишемо в текстах «Гроші в єврокубках УЄФА» (польською) та «Скільки заробляють польські клуби в єврокубках» (польською).

Відвідуваність, атмосфера і перевага свого поля

Заповнений по вінця, гучний стадіон – це більше, ніж статистика на стіні клубного прес-офісу: це реальний ігровий чинник, про який варто пам’ятати, дивлячись на календар і ставлячи на матчі вдома. «Ракув» (заповнюваність 97,2%) чи «Відзев» (95,8%) грають практично при аншлагу на кожному домашньому матчі, що іноді згадують як один з елементів переваги свого поля, поряд зі знайомим газоном, відсутністю подорожей і тиском трибун на суддів. Це не є саме по собі підказкою для конкретної ставки чи гарантією результату, лише один із багатьох контекстних чинників, які варто знати, перш ніж робити ставку; більше про самі прогнози на Екстраклясу – у нашому гіді зі ставок на Екстраклясу (польською).

Джерела і методологія

Усі дані зібрано й перевірено 25 вересня 2026 року, якщо не вказано інше. Нижче наводимо джерело, з якого фактично взято кожну цифру в тексті.

Склад ліги 2026/27: ekstraklasa.org/en/clubs, звірено з польською Вікіпедією (стаття про сезон 2026/27).

Місткості стадіонів (клуб: джерело, звідки взято число в таблиці): Краковія (cracovia.pl/stadiony.net) 15 016; ГКС Катовиці (arena-katowice.pl/ukspilica.pl) 15 048, відкрита 30.03.2025; «Гурнік» Забже (stadiony.net, дані після розширення в липні 2026, підтверджені roosevelta81.pl) 28 499; «Ягеллонія» Білосток (jagiellonia.pl/stadiony.net) 22 372; «Корона» Кельце (pl.wikipedia.org, стаття «Arena Kielce») 15 122: stadiony.net окремо подає 15 186, обидва числа циркулюють; «Лех» Познань (kkslech.com/stadion-miejski, перевірено 6.10.2026) 41 609: stadiony.net і stadiumdb.com подають 42 837, і попередня версія цієї сторінки використовувала саме це число; «Легія» Варшава (legia.net/tuwarszawa24.pl) 31 103; «Мотор» Люблін (motorlublin.eu) 15 247; «П’яст» Гливиці (stadiony.net) 9 736; «Погонь» Щецин (pogonszczecin.pl) 21 163; «Радом’як» Радом (stadiony.net) 13 982; «Ракув» Ченстохова (stadiony.net) 5 500; «Шльонськ» Вроцлав (stadiony.net; tarczynskiarenawroclaw.pl/stadion/fakty-i-liczby, перевірено 6.10.2026: «кількість сидячих місць під дахом нетто (польська ліга)») 42 771; «Відзев» Лодзь (stadiony.net) 18 008; «Вісла» Краків (pl.wikipedia) 33 130; «Вісла» Плоцьк (mirbud.pl/stadiony.net) 15 004; «Заглембє» Любін (zaglebie.com) 16 086.

Перевірка 6 жовтня 2026 року (офіційні сайти). Місткості: «Погонь» Щецин (pogonszczecin.pl/stadion) 21 163, «Мотор» Люблін (motorlublin.eu/stadion) 15 247, «Відзев» Лодзь (widzew.com/stadion) 18 008, «Вісла» Плоцьк (bilety.wisla-plock.pl/CMS?page=cennik) 15 004, «Шльонськ» Вроцлав (tarczynskiarenawroclaw.pl) 42 771 – збігаються з таблицею; «Лех» Познань 41 609 – не збігається, виправлено. Ціни на квитки: «Радом’як» (bilety.rksradomiak.pl/cennik: категорії IV–I 35–65 зл, матчі Premium +10 зл), «Заглембє» (zaglebie.com/Bilety: 45–85 зл онлайн), «Шльонськ» (bilety.slaskwroclaw.pl/CMS?page=Cennik: 45–65 зл онлайн), ГКС Катовиці (gkskatowice.eu/bilety: 39–59 зл, +5 зл у день матчу), «Лех» (kkslech.com/bilety-i-karnety: зона B 55 зл, зона A 80 зл на матч із «Короною») – усі збігаються з таблицею. Звіт Grant Thornton для частини клубів наводить інші операційні місткості, ніж наша таблиця («Легія» 30 720, Краковія 14 194, «Корона» 15 500, «Мотор» 15 200); цих клубів ми не перевіряли на офіційних сайтах, тому лишаємо числа з таблиці з попередньою перевіркою (25.09.2026).

Ситуація «Вєчистої» (Краків) (власний стадіон, «АрселорМіттал Парк» у Сосновці, дербі на Реймонта, ліцензія ПЗПН на сезон 2026/27): stadiony.net (травень 2026, «Бездомні клуби»), stadiony.net (червень 2026), sport.interia.pl (офіційне повідомлення ПЗПН про ліцензію).

Ціни на квитки: офіційні сайти й квиткові системи клубів («Лех»: bilety.lechpoznan.pl/kkslech.com; «Погонь» Щецин: pogonszczecin.pl/cennik-biletow (графіка); «Мотор» Люблін: bilety.motorlublin.eu; «Вісла» Краків: bilety.wislakrakow.com; «Вісла» Плоцьк: bilety.wisla-plock.pl; «Заглембє» Любін: zaglebie.com; ГКС Катовиці: gkskatowice.eu; «Шльонськ» Вроцлав: bilety.slaskwroclaw.pl (цінник 2026/27, ціна онлайн); «Радом’як» Радом: bilety.rksradomiak.pl/cennik; «Ракув» Ченстохова: sportyslaskie.pl (перелік із ціною «bilet:» для кожного сектору); «Корона» Кельце: echodnia.eu; «Відзев» Лодзь: bilety.widzew.com/cennik (графіка); «Вєчиста» Краків: kswieczysta.com/rusza-sprzedaz-karnetow-na-mecze-wieczystej). Краковія: cracovia.pl/InformacjeBilety, цінник: cdn.sportigio.com/spaces/507/uploads/LL5VbuaRGCKyIyi635o4f2uwX6fYNa2mLjcM5d0p.jpg (графіка); «Гурнік» Забже: bilety.gornikzabrze.pl/CMS?page=cennik, цінник: assets.gornikzabrze.pl/sites/default/files/styles/cke_media_resize_xl/public/2026-04/BILETY-ZGODY.jpg.webp (графіка); «Ягеллонія» Білосток: bilety.jagiellonia.pl/CMS?page=ceny-i-informacje, цінник: static-fr.roboticket.com/Content/JAGA/Images/Pages/cennik_bilety.jpg (графіка); «П’яст» Гливиці: piast-gliwice.eu/bilety/cennik-biletow-2026-27, цінник: piast-gliwice.eu/static/upload/store/cennik_bilety_2026_poprawione_2.png (графіка). «Легія»: немає опублікованого постійного цінника на разові квитки, тому для неї ми не рахуємо оцінку виторгу.

Іменні квитки: ст. 13 закону про безпеку масових заходів від 20.03.2009.

Відвідуваність сезону 2025/26 (Екстракляса): таблиця «Відвідуваність» у звіті Grant Thornton «Finansowa Ekstraklasa» за сезон 2025/2026 (grantthornton.pl, PDF відкрито й прочитано 6 жовтня 2026 року, сторінка 27 файлу), джерелом якої є звіт ПЗПН про безпеку матчів (оригінал ПЗПН ми не відкривали); середні по клубах підтверджують і профілі клубів у тому самому звіті. Середні для «Леха» (31 065), «Гурніка» (23 888) і «Легії» (23 490) та середню по лізі (13 577) підтверджує повідомлення ekstraklasa.org; середніх інших клубів ekstraklasa.org там не публікує. Попередня версія сторінки спиралася на агрегатор worldfootball.net (вторинне джерело): для п’яти клубів він відрізнявся від звіту на 2–60 глядачів («Ягеллонія», ГКС Катовиці, «Корона» Кельце, «Вісла» Плоцьк, «П’яст» Гливиці), і ці числа ми виправили.

Відвідуваність 1 ліги 2025/26 («Вісла» Краків, «Шльонськ» Вроцлав, «Вєчиста» Краків): «Вісла» Краків (27 046), «Шльонськ» Вроцлав (16 795) і «Вєчиста» Краків (2 641): frekwencyjny.pl (сезон 2025/26, Betclic 1 Liga). Цих трьох чисел ми не перевіряли повторно 6 жовтня 2026 року: сервіс тепер показує лише сезон 2026/27, тому переписуємо їх із попередньої версії сторінки (перевірка 25.09.2026) і позначаємо зірочкою.

Заповнюваність трибун: власний розрахунок редакції: середня відвідуваність сезону 2025/26 (як вище) поділена на місткість стадіону з першої таблиці (для «Радом’яка»: на нинішню місткість, 13 982, а не майбутню).

Оцінка виторгу з квитків на матч: власний розрахунок редакції за формулою, наведеною в тексті: відвідуваність 2025/26 × середина цінника 2026/27 для квитка повної вартості, стандартний матч; не рахується для клубів, чий цінник ми не переписали (див. вище).

Реальний, звітний виторг з дня матчу: звіт Grant Thornton «Finansowa Ekstraklasa», видання за сезон 2025/2026, grantthornton.pl: документ відкрито й прочитано безпосередньо (PDF, повторно 6 жовтня 2026 року: сторінка 28 файлу – виторг із дня матчу по клубах, сторінка 30 – підсумок із числом 278,1 млн зл, профілі клубів – значення 61,9 / 61,6 / 22,1 тощо), цифри в тексті взято прямо з його змісту, а не з опису в пошуковику. Визначення Grant Thornton: надходження від продажу квитків, абонементів, VIP-лож і кейтерингу на стадіоні; сума охоплює 18 клубів сезону 2025/26. Старіше порівняльне значення (Deloitte «Piłkarska Liga Finansowa», сезон 2021/22: 102,6 млн зл загалом, «Легія» 36,3 млн зл): stockwatch.pl, legia.net.

Категорії УЄФА стадіонів: «Легія»: tuwarszawa24.pl; «Вісла» Краків і «Шльонськ» Вроцлав: pl.wikipedia.org (статті «Stadion Miejski w Krakowie», «Stadion Miejski we Wrocławiu»); «Лех» Познань: en.wikipedia.org («Poznań Stadium»).

Як цитувати

Bukmacher na Topie, «Стадіони Екстракляси 2026/27: місткість, ціни на квитки, відвідуваність і виторг у день матчу», https://bukmachernatopie.pl/uk/stadiony-ekstraklasy-mistkist-tsiny-vidviduvanist/, станом на 6 жовтня 2026 року, доступ: дд.мм.рррр. Первинні дані: офіційні сайти клубів і стадіонів, Grant Thornton «Finansowa Ekstraklasa» за сезон 2025/2026, ekstraklasa.org (джерела вище). Зведення можна копіювати й цитувати (CC BY 4.0) із зазначенням джерела та посиланням на цю сторінку; ліцензія стосується нашого зведення й розрахунків, первинні дані залишаються власністю їхніх авторів. Дані у форматі CSV (назви стовпців польською): завантажити.