Przejdź do treści

Roma – Real Madryt (14.10): typy bukmacherskie, kursy i przewidywania

Na tej stronie

AS Roma przyjmuje Real Madryt w fazie ligowej Ligi Mistrzów, 14 października 2026 o 21:00 CEST, na Stadio Olimpico w Rzymie. Real regularnie generuje w Polsce wysokie zainteresowanie w wyszukiwarkach. To starcie dwóch klubów z europejskim pedigree. Szacunek redakcji: Real 52%, remis 25%, Roma 23%.

Główny typ: zwycięstwo Realu Madryt. Alternatywa: BTTS – tak (55%). Roma u siebie zwykle szuka bramki, Real rzadko kończy mecze bez trafienia.

Ranking redakcji: top 3

Zobacz pełny ranking →
  1. 1. miejsce w rankingu redakcji

    STS

    9,4/10

    Oferta na polski sport, w tym Ekstraklasę

  2. 2. miejsce w rankingu redakcji

    Superbet

    9,1/10

    Atrakcyjne kursy na piłkę nożną

  3. 3. miejsce w rankingu redakcji

    Fortuna

    8,9/10

    Rozpoznawalna, doświadczona marka

Płatny partner serwisu: Fuksiarz — za konta założone przez nasze linki do tego operatora otrzymujemy prowizję. Ujawnienie: część linków na tej stronie to linki afiliacyjne. Jeśli założysz konto przez nasz link, możemy otrzymać prowizję — nie wpływa to na kolejność w rankingu ani na nasze oceny. Prezentujemy wyłącznie bukmacherów licencjonowanych przez Ministerstwo Finansów. 18+.

Tabela prawdopodobieństw

szacunki redakcyjne — nie wynik obliczeń i nie kursy bukmacherskie (jak powstają nasze typy)
RynekPrawdopodobieństwo
Roma23%
Remis25%
Real Madryt52%
Powyżej 2,5 gola62%
Obie drużyny strzelą — tak55%

Główne typy

1. Zwycięstwo Realu Madryt

52% szans w szacunku redakcji. Królewscy co sezon należą do czołówki faworytów LM, a jakość indywidualna i doświadczenie w knock-outach przesuwają wagę na gości nawet na trudnym wyjeździe do Rzymu. Wartość: kurs na Real ok. 1,90+ (implikowane < 52%). Ryzyko: Roma potrafi zamknąć środek i bić stałymi, a Olimpico bywa wymagający dla faworyta.

2. Obie drużyny strzelą — tak

55%. Roma pod kolejnymi trenerami u siebie stara się grać odważnie, a Real prawie zawsze generuje sytuacje bramkowe. Próg wartości: kurs BTTS ok. 1,80+. Ryzyko: defensywny plan obu trenerów po wczesnym golu.

3. Powyżej 2,5 gola

62%. Mecz dwóch ofensywnie nastawionych ekip może otworzyć się po błędzie albo wczesnym golu. Typ uzupełniający.

W starciach z udziałem Realu często wraca ten sam schemat: obrona Romy kontra jakość gości. Jeśli gospodarze stracą bramkę przed przerwą, mecz potrafi otworzyć się na wymianę ciosów. Wtedy over rośnie w wartości, ale rośnie też ryzyko remisu 2:2. Stąd w szacunku redakcji wyższe BTTS niż czyste zwycięstwo gości.

Analiza meczu

Rzym kontra Madryt to starcie wysokiego pressingu gospodarzy z kontrolowanym tempem gości. Roma liczy na wsparcie kibiców w ważnym meczu fazy ligowej, a Real chce zbudować przewagę w tabeli przed kolejną kolejką.

Nie podajemy niepotwierdzonych informacji kadrowych ani wymyślonych statystyk posiadania piłki. Aktualizację składów opublikujemy w oknie 48–72 godzin przed meczem, na podstawie oficjalnych komunikatów klubów.

Real Madryt w europejskich pucharach potrafi wygrywać mecze przy mniejszej liczbie sytuacji bramkowych niż rywal: jakość finiszu i doświadczenie w końcówkach to czynniki, których nie widać w surowych liczbach posiadania. Roma u siebie zwykle gra odważniej niż na wyjeździe, co sprzyja rynkowi BTTS, ale zwiększa też ryzyko kontrataku gości.

Mecze Realu to dla polskiego typera często wysoki wolumen wyszukiwań. Nie myl popularności zapytania z jakością kursu. Jeśli kurs na gości spadnie poniżej 1,70, implikowane prawdopodobieństwo przekroczy nasze 52% i typ przestaje mieć sens matematyczny, choć nadal może być logiczny sportowo.

Analizę meczu warto łączyć z zasadami czytania kursów. W artykule jak czytać kursy bukmacherskie tłumaczymy, jak przekładamy liczby na procent, bez obietnicy zysku. To szczególnie ważne w LM, gdzie marże bywają niższe na główny wynik, a wyższe na rynki specjalne.

Kursy i wartość

Kursy bukmacherskie zostaną dodane po ich publikacji i weryfikacji.

Gdy pojawi się oferta legalnego operatora, porównamy ją z szacunkiem redakcji. Jak czytać kurs: prawdopodobieństwo implikowane z kursu.

Przewidywany wynik

Prognoza redakcji: 1:2 dla Realu: otwarcie gry przez gospodarzy, wyrównanie gości przed przerwą i decydujący gol w drugiej połowie. Scenariusz, nie obietnica wyniku.

Odpowiedzialna gra

18+. Obstawiaj tylko u legalnych bukmacherów. Ustal limity czasu i budżetu przed grą – poradnik: odpowiedzialna gra.

Mecze z udziałem Realu przyciągają uwagę mediów i typerów. To zły moment na podwajanie stawki, „bo wszyscy grają gości”. Trzymaj się wcześniej zaplanowanego budżetu tygodniowego i nie goń strat po pierwszym meczu dnia. Jeśli czujesz presję, zrób przerwę, zamiast dokładać kolejny rynek na tym samym spotkaniu.

Polscy legalni operatorzy oferują ten mecz w standardowej ofercie europejskiej. Zawsze sprawdzaj, czy widzisz aktualny kurs tuż przed zatwierdzeniem kuponu, a nie kilkugodzinny zrzut z pamięci.

Powiązane

Źródła (1)

asroma.com

Gdzie obstawić

Zobacz pełny ranking →
  1. 1. miejsce w rankingu redakcji

    STS

    9,4/10

    Oferta na polski sport, w tym Ekstraklasę

  2. 2. miejsce w rankingu redakcji

    Superbet

    9,1/10

    Atrakcyjne kursy na piłkę nożną

  3. 3. miejsce w rankingu redakcji

    Fortuna

    8,9/10

    Rozpoznawalna, doświadczona marka

Czytasz nas regularnie? Dodaj Bukmacher na Topie jako preferowane źródło w Google.

Czytaj dalej

Czytaj też

Więcej aktualności